info@masaze-simona.cz  |  607 640 886

Druhy masáží

Jaké masáže poskytuji

Relaxační masáže pomáhají od bolesti, napětí, ztuhlých a bolavých svalů, podporují krevní oběh, lymfatický systém a napomáhají vylučovat toxické látky z organismu.

Regenerační masáže pomáhají od bolesti či fyzické nepohodě v organismu. Jedná se o techniky, které mohou ulehčit regeneraci těla po úraze, odlehčit od bolesti vzniklé úrazem, přetížením či nesprávnými pohybovými návyky. Jsou také vhodnou prevencí k výše zmiňovaným potížím.

Při těchto masážích jsou používány vonné a éterické oleje a je tedy také využívána aromaterapie, abychom se společně cítili příjemně a tělo i duše si krásně odpočinulí a zrelaxovali.

Medová detoxikační masáž je velmi účinná tradiční metoda zlepšující stav organismu. Odstraňuje toxiny z těla, omezuje projevy stresu a redukuje následky nezdravého životního stylu. Masáž medem velmi účinně působí proti nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, při chronických a civilizačních chorobách, při jarních očistných kůrách, únavě, oživuje vnitřní organismus, čistí pokožku a zanechává ji sametově hladkou. Během medové masáže působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus.

Tato masáž je prováděna pouze na zádech, detoxikuje však celý organizmus. Na závěr masáže se aplikují tenké plátky okurky, která krásně pokožku zklidní a taktéž zjemní. Po této masáži je vhodné nastavit si klidový režim, můžete se cítit příjemně unaveni, hodně pít (dodržovat intenzivnější pitný režim z důvodu odplavování toxinů z těla), může být častější močení. Zároveň není vhodné mýt se chemickými přípravky tj. veškeré šampony, sprchové gely atd., osprchujte se pouze čistou vodou. Jinak se vystavujete nepříjemné reakci kůže (zčervenání, vyrážka).

Medová detoxikační kúra je novinkou, kterou Vám nabízím a je vhodná nyní v jarním období pro odplavení toxinů z těla. Celá kúra je rozložena do 3 masáží, které jsou odstupňované a to 1. medová masáž zad v délce 30 min., po 14 dnech 2. medová masáž zad v délce 60 min. a po 14 dnech poslední 3. medová masáž zad v délce 80 min. Tento celý cyklus trvá tedy přes měsíc a po ukončení této kúry, bude Vaše tělo připravené na letní radovánky :-) a odlehčené od toxinů a jiných škodlivých látek, které se nám během roku do těla dostanou. Cenu je možné zaplatit najednou, nebo vždy po jednotlivých masážích více najdete v Novinkách na spodní liště stránek !!

Medová masáž kloubů je ideální na záněty, otoky, při zánětech karpálních kanálků, šlach, kloubů. Med se aplikuje pouze na postižená místa, je vhodné aplikovat častěji, masáž je kratší (cca 15 min.), nic méně intenzivní právě s ohledem na aplikování na konkrétní místo.

Medová masáž stehen je vhodná na jejich zeštíhlení (při pravidelných návštěvách) a výborná na celulitidu.

Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje meziobratlové ploténky, zlepšuje jejich prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Tato masážní metoda uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

  • U této masáže je mimo výše uvedené kontraindikace důležité vědět, že tato masáž snižuje krevní tlak, není tedy vhodná, v případě, že trpíte nízkým krevním tlakem, dále v případě maniodepresivní psychózy, po jakékoliv transplantaci a v případě epilepsie. Dále pak Bechtěrevovo onemocnění, osteoporóza, a samozřejmě vyhřezlé ploténky.

Při této masáži se používá třezalkový olej příp. mandlový (pokud máte alergii na třezalku) a na konci masáže hedvábný papír.

  • Upozornění – třezalka je silně fotosensitivní, může způsobit vyšší citlivost na sluneční záření, nedoporučuji po masáži slunění ani solárium.

Dětská masáž zad je obdobou klasické masáže pro dospělé, pouze je prováděla v kratším časovém intervalu a to 15 min. a pouze lehkou technikou. Používají se pouze přírodní oleje (bio slunečnicový nebo mandlový, případně dětský olej). Tato masáž je určena pro děti od 6 let věku.

Indická masáž hlavy (antistresová) je jedna z nejoblíbenějších masáží dnešní doby. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější. Může se provádět v sedě, bez nároků na prostor či vybavení a to jak „na sucho“, tak příp. s použitím vonných olejů, zbavujících stresu a působících na uvolnění mysli. Já tuto masáž provádím první variantou „na sucho“ , v případě zájmu je možné se předem domluvit na použití oleje (za příplatek 30 Kč). Masáží dochází k uvolnění ramen, šíje, hlavy a obličeje.

Jak často na masáž

Masáže doporučuji ideálně 1x měsíčně, v případě obtíží i častěji.

Je mou povinností zmínit, žádná z masáží nenahrazuje lékařské ošetření, je pouze doplňkovým prostředkem k udržení dobrého zdraví a harmonického psychického a fyzického stavu. Pokud se cítíte být nemocní, vždy se obraťte na svého lékaře.

Používaná kosmetika

K masážím používám přírodní českou kosmetiku Saloos.